درباره مکانیکال سیل KSB

شرکت KSB آلمان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده پمپ های صنعتی در دنیا می باشد. و همواره برای صنایع، پتروشیمی و نیروگاه ها از این پمپ های این شرکت استفاده می شود. با توجه به این مورد، محصولات این شرکت همواره نیاز به کیفیت بالای قطعات دارند. همچنین برای آب بندی قوی اقدام به تولید مکانیکال سیل KSB نمود.
این فرایند تولید با همکاری از شرکت بورگمن آلمان انجام شده است. در حال حاضر با توجه به خاص بودن محصولات کا اس بی کلیه سیل های این شرکت نیز با توجه به نیاز صنعت طراحی می شوند.

کاربرد مکانیکال سیل KSB

مکانیکال سیل KSB در انواع مختلف پمپ های صنعتی کاربرد دارد زیرا از نشت مایع جلوگیری می کند. بعضی از مکانیکالهای KSB چند کاره می باشد و کاربرد جهانی دارند. مناسب برای پمپ های CPK / CPKN / Etanorm / KBP / MCBK / HPK L / Etanorm RSY و سایر پمپ های صنعتی است. در ایران بیشتر از مکانیکال سیل و پمپ روغن داغ ksb استفاده می شود. به دلیل بالا بودن قیمت پمپ های ksb باعث می شود فقط در صنایع بکار گرفته شود.

انواع مکانیکال سیل KSB

 1. مکانیکال با فنر موجی که به WAVE SPRING SEAL معروف هستند
 2. مکانیکال کارتریجی یک و دو مرحله ای
 3. مکانیکال آکارئونی که به آنها Bellows seal نیز می گویند
 4. سیستم های جانبی و تجهیزات کمکی مکانیکال
 5. مکانیکال های یک فنره و چند فنره

فواید مکانیکال سیل KSB

 1. طراحی ثابت دارد
 2. دارای فنر بزرگ با پمپ جریان محوری است که خارج از مایع به کار گرفته شده و در برابر آلودگی حساس نیست.
 3. ساختار ترکیب آن یک راه حل مناسب برای آب بندی مطلوب برای مایعات مورد نیاز است.
 4. برای رفع پمپ های دست زدن به آب داغ و روغن های حرارتی از خاموش شدن (مایع بافر بدون فشار) استفاده می شود. تا از خشک شدن یا ترک
 5. خوردگی روغن حرارتی در هنگام تماس با اکسیژن اتمسفر جلوگیری شود.
 6. بعضی از آنها از نوع منفرد دارای چرخشی است که واحد پویا را در خود نگه می دارد. این کار نصب را بسیار آسانتر می کند.
 7. طراحی ماژولار نصب آنها را بدون اتصالات مونتاژ یا تنظیم ابعاد تسهیل می کند.

نحوه تعویض و نصب مکانیکال سیل KSB

برای تعویض سیل KSB نیاز به باز کردن پمپ می باشد و این عمل باید توسط متخصص انجام شود. نصب کردن قطعا اشتباه سیل ها باعث می شود که پمپ درست آبندی نشود و باعث خرابی سیل می شود.

شرکت دنیای پمپ worldpump آماده ارائه مشاوره حرفه ای در مورد تعویض و یا استفاده از سایر سیل های و تبدیل آنها برای پمپ های KSB می باشد.